dnes je 14. 12. (štvrtok), čas: 11:00, dôležité odkazy: Kamenná veža ZŠ/MŠ Kamenica FACEBOOK
Obec Kamenica

HLASUJTE PROSÍM ZA NAŠE OZ KAMENNÁ VEŽA

vložený: 12.06.2017 13:38, , čítaný: 561x

HLASUJTE PROSÍM ZA NAŠE OZ KAMENNÁ VEŽA

Združenie Kamenná veža získalo od Nadácie Poštovej banky grant na obnovu obecného objektu tzv. múzea - kultúrneho a komunitného centra v Kamenici. Hlasovaním máme možnosť získať ďalších 1000 eur. Ide o drevenicu z roku 1947. V roku 2016 sa odstránili nevhodné cementové a poškodené omietky a poškodené podlahy. Dom plánujeme obnoviť tradičnými technológiami.

HLASUJTE KLIKNUTÍM TU

Z Nadácie Poštovej banky sme získali dotáciu na realizáciu obnovy vo forme workshopov. Zámerom projektu je výuka tradičných technológií, ktorej praktickým výsledkom je obnova drevenice prostredníctvom 4 workshopov vedených odborníkmi - obnova podmurovky drevenice, tesárska výmena poškodených trámov, nahodenie hlinených omietok, obnova okien a dverí. Workshopov sa budú môcť zúčastniť dobrovoľníci - ktokoľvek vás, kto má chuť pomôcť i učiť sa tradičné technológie.

HLASUJTE KLIKNUTÍM TU

Chceme ukázať, že i keď obnova starého domu tradičnými technológiami je náročnejšia cesta, vedie k spoznávaniu nášho zabudnutého dedičstva. Po obnove bude v drevenici umiestnená expozícia o hrade Kamenica, ľudových tradíciach a kultúrnych i prírodných jedinečnostiach kraja a bude slúžiť najmä pre všetkých obyvateľov Kamenice.

HLASUJTE KLIKNUTÍM TU

Ďakujeme!

Milan Gladiš
Predseda združenia Kamenná veža
Kamenica 401
08271

Podobné články

kompletné spravodajstvo